Заходи по догляду за посівами озимої пшениці

  • 21.01.2020
  • |   0 Комментарів
https://idssibk.com.ua/image/cache/catalog/bg_1-1280x600.jpg

Загальні заходи

Післяпосівне коткування на легких і посушливих грунтах, а, загалом, ранньовесняне боронування посівів, якщо вони не розріджені . Розріджені посіви боронують обережно легкими зубовими боронами. Накочення сприяє кращому контакту насіння з грунтом, появі дружних сходів, більш потужному розвитку кореневої системи і підвищення морозо і зимостійкості рослин. На засмічених однорічними і багаторічними бур'янами ділянках після посіву поле обробляють гербіцидом Симазин-80% с.п. (0,25-0,3кг / га).

Головна умова для сприятливої зимівлі та накопичення грунтової вологи в осінньо-зимовий період - снігозатримання. Найбільш ефективний спосіб снігозатримання в степових і лісостепових районах - лісові смуги, в посушливих і мало-сніжних районах - лаштунки.

Підживлення аміачною селітрою (NH4NO3) прикореневим способом дисковими зерновими сівалками впоперек або по діагоналі рядків. Доза підгодівлі 30-45кг / га в діючій речовині.

Для запобігання вилягання посівів озимої пшениці, особливо високостебельних сортів, слід застосовувати ретардант ЦеЦеЦе 460 - 3-4кг д.р. / га у фазі кущіння. При необхідності обробку повторюють при появі прапорцевого листка.



Боротьба з бур'янами.

У період вегетації, якщо посіви засмічені бур'янами обробку проводять з фази кущіння до фази виходу в трубку. Боротьбу проводять гербіцидами: Діален - 3л / га, аммін сіль 2,4-Д - 1,5-2л / га, лонтрела-300, 30% в.р. (0,16-0,66л / га) і т.д.



Боротьба з хворобами.

Обробку посівів проти хвороб проводять з урахуванням економічного порогу шкодочинності: проти бурої, жовтої іржі та борошнистої роси при середньому ступені ураженості листя 1%, проти стеблової іржі - 0,1% і септоріозу - 5% уражених рослин. Застосовують фунгіциди: Байлетон - 25% СП - 0,5-1кг / га (порошок, що змочується) - 0,5-1кг / га, Тілт - 25% КЕ (концентрат емульсії) - 0,2-0,5кг / га, Фундазол - 0,6 кг / га і т.д. - у фазі кущіння - виходу в трубку. При появі хвороб обробку повторюють.



Боротьба з шкідниками.

Обробку посівів проводять за наявності:

1-5 личинок хлібної жужелиці / 1м під час сходів і 1,5-2 у фазі кущіння;

хлібного жука-кузьки - 3-5 в період цвітіння і формування зерна і 6-8 / 1м в фазі молочної стиглості;

злакових мух - 30-50 на 100 помахів сачком у період сходів;

хлібної пьявіци - 40-50 / 1м в період кущіння - виходу в трубку.



Збір врожаю

Від терміну і способу збирання залежать величина і якість врожаю. Забирають озиму пшеницю 2 способами:

  1. Однофазним (пряме комбайнування)
  2. Двофазним (роздільне збирання)


У світовому рослинництві зернові хліба прибирають переважно однофазним способом. Зерно виділяють з колоса за один прийом. Висоту зрізу встановлюють в межах - 10-20см, для низькорослих і полеглих рослин - не більше 10.