Кормова кукурудза

Кормова кукурудза

Годівля тварин

Приблизно дві третини світового виробництва кукурудзи вирощується на корм сільськогосподарських тварин та птиці. У більшості випадків кукурудзу збирають після повного дозрівання зерна, яке переробляється на корм для тварин. У деяких країнах урожайність становить в середньому майже 10 т/га. Обидва види кукурудзи (зернова та кормова) є одним із найбільш висококалорійних джерел енергії для годівлі тварин, яке забезпечує утворення більшої кількості жиру, ніж пшениця та ячмінь, проте містить менше білків, ніж зерно хлібних злаків.

Годівля ВРХ

Завдяки високому вмісту крохмалю, який повільніше розщеплюється в рубці великої рогатої худоби, зерно кукурудзи широко використовується в кормах, як один із основних продуктів-постачальників енергії для ВРХ. В результаті відносно повільного проходження кукурудзи в організмі тварини процес травлення займає довший час, завдяки чому частка її використання в раціоні більша, порівняно з іншими злаками.

Годівля птиці

Значну частину раціону курей займає висококалорійний корм, в якості якого широко застосовується зернова кукурудза із показником метаболічної енергії 15 МДж/кг сухої речовини. Високий рівень крохмалю в кукурудзі легко засвоюється птицею, характеризується приємним смаком та відсутністю антипоживних факторів. Кукурудза також забезпечує надходження ксантофілів, які покращують колір жовтка, та лінолевої кислоти, яка збільшує розмір яйця. Все це допомагає підвищити якість та сортність яєць.

Годівля свиней

Кукурудза також є ключовим джерелом зерна для корму свиней, як у вигляді зерна, так і у вигляді силосу, оскільки має високий вміст перетравної енергії (ПЕ) та низький вміст білка.

Споживання людиною

Кукурудза залишається основним джерелом їжі в багатьох куточках світу. Близько 116 мільйонів тонн кукурудзи використовуються для споживання людиною по всьому світу, 30% з цієї кількості припадає на країни Африки, 21% - на країни на південь від Сахари. В раціоні більше ніж 20 країн, що розвиваються, кукурудза становить 15-20% від загальної денної норми калорій.

Переробна промисловість

Як основне джерело крохмалю, харчових олій та клейковини, кукурудза використовується для приготування їжі, а також у різних очищених та перероблених харчових продуктах. Кукурудза забезпечує 90% потреб США у крохмалі. Серед характерних харчових продуктів, що отримують з кукурудзи, є кукурудзяні пластівці, мамалига та крупа, а також попкорн (зерно певних сортів кукурудзи, що вибухає при нагріванні).

Ціна договірна

Купити посівний матеріал

 

Рекомендовані товари

ІЦБ 0801
Ціна договірна
Горох "Царевич"
Ціна договірна
Гречка "Син 3/02"
Ціна договірна
Іванівсько-Веселоподолянський ЧС-84
Ціна договірна